Рада Адвокатів Тернопільської Області - Основні нормативно-правові акти за липень 2018 року

Головна цитата

Липень 2018 року (основні нормативно-правові акти)

Основні нормативно-правові акти за липень 2018 року

21:29 Нд 05.08.18 Автор : Рада адвокатів Тернопільської області 421 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку
  1. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (Закон України від 03.07.2018 року №2475-VІІІ, чинність з 29 серпня 2018 року за виключенням окремих змін до Закону України «Про виконавче провадження»).Стислий виклад цього Закону наведено в попередній публікації на офіційному веб-сайті та на сторінці у Фейсбуці Ради адвокатів Тернопільської області від 31 липня 2018 року.   Коротко: цим Законом передбачено порядок та умови самостійного вирішення одним із батьків питань тимчасового виїзду дитини за межі України; посилено відповідальність за несплату аліментів; удосконалено питання щодо контролю за цільовим використанням аліментів; конкретизовано порядок виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною; введено нове поняття мінімального рекомендованого розміру аліментів; суду надано право при визначенні розміру аліментів не обмежуватися розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження кошти для їх оплати. Цим же Законом введено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», якими конкретизовано (збільшено) підстави та порядок заміни адвоката та передбачено право Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги нарівні з адвокатами залучати до надання безоплатної вторинної правової допомоги працівників цього Центру. Також тим же Законом передбачено, що ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом в цивільному та в господарському судочинстві.

 

 

 

  1. «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» (Закон України від 15.03.2018 року №2337-VIII чинність з 07 жовтня 2018 року). Цим же Законом крім затвердження Дисциплінарного статуту Національної поліції України також було доповнено преамбулу Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України в частині того, що дія Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України поширюється на осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та податкової міліції.

 

 

 

  1. «Про внесення зміни до Закону України «Про рекламу» щодо використання  окремих елементів благоустрою та контактної мережі при здійсненні рекламної діяльності» (Закон України від 03.07.2018 року №2484-VIII, чинність з 03 липня 2018 року). Цим Законом визначено, що розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

 

 

 

  1. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб» (Закон України від 22.05.2018 року №2443-VIII, чинність з 25 липня 2018 року за виключенням окремих положень, які набиратимуть чинності з 01 січня 2019 року). Цим Законом передбачено додатковий соціальний захист постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб в галузі трудового законодавства (п. 5 ч. 2 ст. 42 КЗпПУ – переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці), житлового законодавства (ч. 1 ст. 45 ЖК Української РСР – першочергове надання жилих приміщень) та інші . Цим Законом слова «Велика Вітчизняна війна» у відповідних нормативних актах замінено на «Друга світова війна».

 

 

 

  1.  «Про ефективне управління майновими правами право власників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (Закон України від 15.05.2018 року №2415-VІІІ, чинність з 22 липня 2018 року і застосовується до правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку у сфері авторських і суміжних прав з 01 липня 2019 року), яким передбачено, що колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав здійснюють організації колективного управління, зареєстровані Установою у встановленому цим Законом порядку, які є неприбутковими організаціями і утворюються в організаційно-правовій формі громадського об’єднання (громадська організація або громадська спілка) зі статусом юридичної особи, засновниками яких можуть бути виключно правовласники, єдиним видом діяльності яких є виконання завдань і функцій, визначених статтею 12 цього Закону (укладення із користувачами договорів про надання дозволу на використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав та договори про виплату винагороди (відрахувань) за використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав; укладення договорів про партнерство, договори про представництво прав з іншими організаціями колективного управління; збирають, розподіляють та виплачують дохід від прав право власникам; звертаються до суду від імені право власників за захистом їхніх майнових прав, вчиняють інші дії, передбачені законодавством та дорученням право власників, необхідні для захисту майнових прав правовласників, в інтересах яких діє організація; здійснюють моніторинг правомірності використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав; здійснюють інші функції, визначені цим Законом та статутом).

 

 

 

  1.  «Про валюту та валютні операції» (Закон України від 17.05.2018 року №2427-VIII, чинність з 07 липня 2018 року та вводиться в дію через сім місяців з дня набрання ним чинності). В статті 5 цього Закону вказано, що гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні крім розрахунків за: операціями зі здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів (у тому числі дивідендів) та інших коштів, одержаних на законних підставах у результаті здійснення іноземних інвестицій; 2) операціями банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії; 3) операціями з надання фінансових послуг, визначених пунктами 1-5 частини другої та частиною третьою статті 9 цього Закону, що надаються небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій;4) операціями з розміщення, виплати грошового доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено проспектом цінних паперів (умовами їх розміщення);5) операціями з купівлі-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем за такою валютною операцією є банк; 6) іншими операціями, визначеними Митним кодексом України та (або) нормативно-правовими актами Національного банку України.

            Цікаво: аналізуючи зміст цього Закону, можна зробити висновок про те, що, крім вказаних в статті 5 цього Закону розрахунків всі інші розрахунки, в тому числі за правочинами між фізичними чи юридичними особами щодо купівлі-продажу об’єктів нерухомості чи іншого майна, оренди майна і т. п., слід здійснювати виключно у гривні.

 

 

 

  1.  «Про внесення змін до деяких законів України щодо залучення іноземних інвестицій» (Закон України від 03.07.2018 року №2484-VIII, чинність з 24 листопада 2018 року). за виключенням окремих його положень). Цим Законом більш чіткіше конкретизуються операції з цінними паперами.

 

 

 

     Рада адвокатів Тернопільської області

 

Інші публікації автора

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування